SES YALITIM MALZEMELERİ

PATENTLI, YENILIKÇI & SÜRDÜRÜLEBILIR

 

"Ses Yalıtım Merkezi; Akustik Ses İzolasyonu Uygulamaları, Akustik Danışmanlık, Titreşim Kontolü ve Akustik Malzeme Satışı" konularında faaliyet gösterir. Sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte teknik kadroya, ekipmana ve geniş ürün portföyüne sahiptir.

 

Bulunduğunuz ortamdan dışarıya ses çıkmasın veya içeriye ses girmesin istemiyorsanız konusunda uzman bir firmaya Ses İzolasyonu yaptırmaya ihtiyacınız var demektir.

Akustik enerji diğer enerji çeşitlerinde olduğu gibi yok edilemezdir. Ancak doğru mühendislik işlemleri ile başka enerji formlarına dönüştürülüp absorbe edilebilmektedir. Bu gibi sorunların üstesinden ancak iyi planlanmış bir Ses Yönetim Sistemi ile gelinebilmektedir.

Çevre ile uyum sağlamak ve işletmenizin maliyetlerini kontrol etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Eğer siz de ses izolasyonu yaptırmak, maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Ses Yalıtım Merkezi ile iletişim kurun.

 

 

TİTREŞİM KONTROLÜ VE SES YALITIMI UYGULAMALARI

Darbe ve hava doğuşumu seslerde en iyi ürünler en profesyonel ellerle buluşur.
Dünyaca ünlü akustik izolasyon üretici firmalarının desteği ile akustik sorunların çözümüne yönelik özelliğimiz bizi sektörde rakipsiz kılar. Türkiye’nin alanında en iyi uygulama ekiplerine sahip olmak, akustik performans açısından maksimum başarı getirir.
Titreşim kontrolü uygulamaları, sismik izolasyon hizmetimiz ile bütünlük sağlar.


AKUSTİK DANIŞMANLIK

Şantiyelerde; temel betonun atılmasından itibaren başlayan süreçte projeye özgün tasarım, ürün belirleme ve teknik destek hizmetlerini kapsar.
Bitmiş yapılarda ise; sorunun doğru tespiti ve gürültü kontrolünün en iyi şekilde sağlanmasıdır.
Akustik danışmanlık akustik açıdan yapıda sorun teşkil edebilecek durumların önlenmesinde en etkili yöntemdir.
İyi bir akustik danışmanlık iyi bir teknik ekip vede deneyim sahibi uygulamacılar ile mükemmellik kazanır.


SES YALITIM ÜRÜNLERİ SATIŞI

Doğru uygulama yöntemi yalnızca doğru malzeme ile buluştuğu takdirde etkin şekilde fayda getirir.
Uygulamalarınızda kullanabileceğiniz geniş ürün yelpazemiz ile Türkiye’nin en kapsamlı ses yalıtım ürünleri marketi olma özelliğini taşımaktayız.
Doğru ses yalıtım ürünleri seçimi sizleri gereksiz işçilik maliyetlerinden ve boşa harcanan zamandan kurtarır.Almanya, Belçika ve Portekiz’den gelen ses yalıtım ürünleri ile en iyi malzemeyi ürün ağımızda sunmaktayız.


SİSMİK KONTROL

Depremde yıkılma ihtimali olan mekanik ekipmanların (jeneratör, havalandırma kanalları, yangın boruları, trafolar gibi) devrilme riskini asgari düzeye indirmek için yapılan montajlardır.
Büyük maliyetlerle kurulan makine ve cihazların sarsıntılarda devrilmesi ve can kaybı yaratması ihtimalini ortadan kaldırılması için yapılması önemli bir uygulamadır.
Deprem esnasında yatay ve düşey kuvvetlerin yarattığı etkiyi cihazlarınıza zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi işlemlerini sismik kontrolün temel işlevidir.


HİZMET VERİLEN ALANLAR

  • MEKANİK ODALAR

Tüm jeneratör, Hidrofor, Asansör odaları ve Isıtma tertibatlarının yer aldığı odaların tamamı mekanik oda akustik yalıtımı alanına girer.

  • VİLLA, KONUT VE REZİDANSLAR

Katlar arası ses yalıtımı, döşeme ve tavan ses yalıtımları, komşu duvar ses yalıtımları bu alanda yer alır.

  • ENDÜSTRİYEL ALANLAR VE FABRİKALAR

Titreşim ve gürültü yaratan makinelerin, izolasyonudur.

  • AVM VE HASTANELER

Sinema salonları, havalandırma kanalları ve avm ile hastanelerin trafoları akustik izolasyon isteyen bölgelerin başında gelir.

  • OKUL, DERSHANE VE EĞİTİM KURUMLARI

Eğitim kurumlarında ses geçişlerinin yalıtımından çok, akustik izolasyon ön plandadır.

  • SİNEMA SALONLARI VE SES KAYIT STÜDYOLARI

Ses yalıtımın en gerekli olduğu yerlerin başında sinema salonları ve stüdyolar gelir. Bu gibi yerlerde ses izolasyonu ayrı ve hacim akustiği ayrı şekilde planlanmalıdır.

  • OTELLER

Otellerde ses yalıtımı daha çok aynı katta yer alan odalar arasına odaklanmıştır. Duvarların ince olması oda sayısını artırdığı gibi, ses geçişlerininde artmasına imkan tanır.


UYGULAMA NOKTALARI

Tavan, Duvar & Zemin Yalıtımları


UYGULAMA SAHASI

Şantiye ve bitmiş yapılar ile gürültü ve titreşime neden olan her türlü mekanik makineler